نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مقتصد یا خسیس بودن شوهر

1568
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12485
    تشکـر
    210
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

مقتصد یا خسیس بودن شوهر

سلام دوستام

من یه مشکل داشتم
    همسر من خیلی اقتصادیه نمیدونم بگم اقتصادی یا خسیس
    اگه بریم مسافرت خیلی خوب خرج میکنه حتی زیاده روی هم میکنه مثلا هتل گرون قیمت خورد و خوراک عالی
    تو خونه به اندازه خرج میکنه و یه جاهایی هم کم میذاره
    ولی برای خودم خیلی سختشه بخواد پول بده مثلا میگه تو پول میخوای چیکار کنی منکه همه چی برات میخرم با دلیل خرج میکنه مثلا وقتی چیزی بخوام یک ماه باید بگم بهش تا بخره البته وقتی هم میخره واقعا خوبشو میخره
    3 ساله ازدواج کردم بچه هم نداریم تو این مدت ازش پول تو جیبی کم میگرفتم ولی الان که بهش میگم زیادش کن زورش میاد
    من اصلا ولخرج نیستم مثلا دلم یه لاک میخواد یا یه کیف جدید اون میگه نه واجب نیس داری و بهم هم پول نمیده تا خودم بخرم برای پول تو جیبی من خیلی خسیسه
    البته چند مدتیه که خونه خریدیم و اینروزا دستشم یه ذره تنگه ولی اون موقع هم که داشت همینطوری بود
    البته میگه وضعمون خوب شه زیاد خرج میکنیم
    این قضیه منو خیلی آزار میده من 27 سالمه دلم نمیخواد وقتی یه جایی میرم پول تو جیبم نباشه یا مامیم برام خرج کنه در ضمن خودم لیسانسم ایشون دیپلم و شغلشم بازاریه درآمدش خوبه ولی خیلی آینده نگره میگه باید به فکر آینده بود
    بنظرتون بهش گیر بدم و همش ازش درخواست مالی داشته باشم تا بالاخره کوتاه بیاد جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
    چون 3 سال راضی بودمو اونم پرررررررو شد
    کمکم کنید دوستام
    ای بابا
    امضای ایشان
    در مقایسه با انسانهای سخت و روزهای سخت
    این
    انسانهای سختن که میمونن
    نه روزهای سخت

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مقتصد یا خسیس بودن شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab1366 نمایش پست ها
    سلام دوستام

من یه مشکل داشتم
    همسر من خیلی اقتصادیه نمیدونم بگم اقتصادی یا خسیس
    اگه بریم مسافرت خیلی خوب خرج میکنه حتی زیاده روی هم میکنه مثلا هتل گرون قیمت خورد و خوراک عالی
    تو خونه به اندازه خرج میکنه و یه جاهایی هم کم میذاره
    ولی برای خودم خیلی سختشه بخواد پول بده مثلا میگه تو پول میخوای چیکار کنی منکه همه چی برات میخرم با دلیل خرج میکنه مثلا وقتی چیزی بخوام یک ماه باید بگم بهش تا بخره البته وقتی هم میخره واقعا خوبشو میخره
    3 ساله ازدواج کردم بچه هم نداریم تو این مدت ازش پول تو جیبی کم میگرفتم ولی الان که بهش میگم زیادش کن زورش میاد
    من اصلا ولخرج نیستم مثلا دلم یه لاک میخواد یا یه کیف جدید اون میگه نه واجب نیس داری و بهم هم پول نمیده تا خودم بخرم برای پول تو جیبی من خیلی خسیسه
    البته چند مدتیه که خونه خریدیم و اینروزا دستشم یه ذره تنگه ولی اون موقع هم که داشت همینطوری بود
    البته میگه وضعمون خوب شه زیاد خرج میکنیم
    این قضیه منو خیلی آزار میده من 27 سالمه دلم نمیخواد وقتی یه جایی میرم پول تو جیبم نباشه یا مامیم برام خرج کنه در ضمن خودم لیسانسم ایشون دیپلم و شغلشم بازاریه درآمدش خوبه ولی خیلی آینده نگره میگه باید به فکر آینده بود
    بنظرتون بهش گیر بدم و همش ازش درخواست مالی داشته باشم تا بالاخره کوتاه بیاد جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
    چون 3 سال راضی بودمو اونم پرررررررو شد
    کمکم کنید دوستام
    ای بابا
    عزیزم میشه گفت ایشون اقتصادی هستند ... چون اگر خسیس بودن در مسافرت خوب و ریلکس خرج نمیکردن

بهتره با صحبت کردن قانعش کنید که مقداری پول برای پس انداز پیش شما بذاره که هم بتونید در مواقع خاص استفاده کنید و هم پس اندازی داشته باشید

چون شما از اول اینطوری رفتار نکردید در حال حاضر برای ایشون تغییر رویه مشکل هست

پس بهتره مشکل رو با منطق و آرامش حل کنید ... اینکه به ایشون اطمینان بدید قصد ولخرجی ندارید بسیار مهمه

اینکه به ایشون بگید خیلی برای ایشون زشت خواهد بود اگر شما کیف پولتون خالی باشه ...

میتونید به آرامی در این مورد صحبت کنید بدون اینکه کارو به تشنج بکشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558

3. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12485
    تشکـر
    210
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita moein نمایش پست ها
    عزیزم میشه گفت ایشون اقتصادی هستند ... چون اگر خسیس بودن در مسافرت خوب و ریلکس خرج نمیکردن

بهتره با صحبت کردن قانعش کنید که مقداری پول برای پس انداز پیش شما بذاره که هم بتونید در مواقع خاص استفاده کنید و هم پس اندازی داشته باشید

چون شما از اول اینطوری رفتار نکردید در حال حاضر برای ایشون تغییر رویه مشکل هست

پس بهتره مشکل رو با منطق و آرامش حل کنید ... اینکه به ایشون اطمینان بدید قصد ولخرجی ندارید بسیار مهمه

اینکه به ایشون بگید خیلی برای ایشون زشت خواهد بود اگر شما کیف پولتون خالی باشه ...

میتونید به آرامی در این مورد صحبت کنید بدون اینکه کارو به تشنج بکشید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    هرچی باهاش صحبت میکنم اصلا زیر بار نمیره
    بنظر شما باید همش ازش درخواست داشته باشم تا یه جورایی مجبورش کنم خرج کنه؟
    یا اگه خودم ولخرجی کنم میتونم به اونم یاد بدم؟
    امضای ایشان
    در مقایسه با انسانهای سخت و روزهای سخت
    این
    انسانهای سختن که میمونن
    نه روزهای سخت

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    16666
    تشکـر
    32
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب حتما باید واستون خرج کنه؟از اول میخواستید شوهرتون ولخرج باشه با کسی ازدواج میکردین که کارت بانکی اضافه داشته باشه در اختیار شما باشه و نه سیخ بسوزه و نه کباب

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    دوست عزیز همسر شما اقتصادیه و این خوبه و فکر نمیکنم با این تفاصیل شما تا الات اقتصاد زندگیتون به خطر افتاده باشه.
    به نظر من مشکل شما فقط با صحبت کردن منطقی حل میشه و در عمل،
    شما به همسرت باید نشون بدی که مبلغ کافی در اختیارت نیس نه اینکه پول کافی نداری برای اینکه بیرون میری از یه چیزی خوشت اومد بخری نه ، بلکه پول کافی برای احتیاجات ضروریت ، احتمالا همسر شما احساس خطر میکنه از اینکه خرج های زیادی رو دستش بذارید باید بهشون ثابت کنید که سنجیده عمل میکنید.
    کم کم و با صبر این مشکل و حل کنید ، ولی مخالفم که شما ولخرجی کنی که همسرت هم یاد بگیره فکر کنم نتیجه ی عکس بده.
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

7. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)